Lautakunnat

Huolenpitäjäpinssi-yläkuva.jpg

Lautakunnat


Sivistyslautakunta


Tommi Anttalainen

Anne Seilonen
anneseilonen@gmail.com

Tuomo Karjalainen
Niskantie 17 A 8
87100 Kajaani
puh. 050 430 1677
tuomo.karjalainen@kajaani.net



Liikunta- ja nuorisoasiainneuvosto


Sinikka Karjalainen
sinikka.karjalainen@kainuu.fi

Matti Sirviö
 


Tarkastuslautakunta


Markku Tolonen
Hoikankatu 3
87100 Kajaani
puh. 040-5682585
ruuperi@luukku.com
 
 
 

Ympäristötekninen lautakunta


Airi Haukipuro
Saapastie 8
87700 Kajaani
puh. 050 435 5988
airi.haukipuro@pp.inet.fi
 

Kaija Patronen
puheenjohtaja
puh. 044 540 3847
kaija.patronen@tutka.net

Jukka Poutiainen
Pohjajoentie 89
87970 Jormua
puh. 0400 586 518
jukka.poutiainen@kajaanilainen.com



Ympäristöteknisen lautakunnan lupajaosto


Jukka Poutiainen
varapuheenjohtaja
Pohjajoentie 89
87970 Jormua
puh. 0400 586 518
jukka.poutiainen@kajaanilainen.com

 


Keskustalaiset johtokunnissa



Kajaanin kaupungin koulutusliikelaitoksen johtokunta 2015-2016

 
Pyykkönen Pauli



Kajaanin kaupunginteatteri-Oulun läänin alueteatteri-
liikelaitoksen johtokunta 2015-2016

 
Anja Hongisto
varapuh. joht.
Kylmänkatu 8 F 39
87500 Kajaani
puh. 050 431 8631
hongisto.anja@gmail.com



Kajaanin Mamselli- liikelaitoksen johtokunta

Kyösti Klemetti
puheenjohtaja
Vienankatu 8 A 6
87100 Kajaani
puh. 050 592 0520
kyosti.klemetti@kajaani.net
 

Kajaanin vammaisneuvoston johtokunta 2015-2016

Kaija Patronen
puh. joht.
puh. 044 540 3847
kaija.patronen@tutka.net

Hilkka Kananen
Kangastie 22
87250 Kajaani
puh. 044 257 2021
hilkka.kananen@gmail.com